MARTIN MANČÍK

Můj Chov

 

CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ

V roce 2011 jsem se pustil do rekonstrukce chovného zařízení – rozšíření prostoru odchovny a zvětšení vnitřní voliéry na úkor bývalé vnější voliéry. Obrázky stávajícího chovného zařízení jsou uvedeny níže.

 

CHOVNÁ LINIE

Má chovná linie je založena na andulkách dnes již bývalých předních chovatelů – p. Habrcetla a mého kamaráda p. Michálka. Linii jsem průběžně doplňoval andulkami od slovenského chovatele p. Vrančíka. Na podzim 2011 jsem navštívil chovatelskou legendu p. Geralda Binkse, který bydlí kousek od Londýna, a odvezl si od něj pět andulek pro osvěžení chovné linie (foto s p. Binksem níže).

Chov každý rok doplňuji kvalitními ptáky od předních českých a slovenských chovatelů jako jsou p. Pechar, p. Řejha, p. Vrančík a p. Remenár. V roce 2015 jsem si koupil jednoho samce od německého chovatele p. Backa.

V mém chovném hejnu lze najít kromě andulek s normální kresbou i australské straky, opalíny, skořice a perly. Exotičtější barevné mutace jako jsou recesivní straky, lutina, albina, žluté, bílé a texas clearbody zatím nechovám.

 

 

Foto s Geraldem Binksem (já vlevo, Gerald vpravo)